Home

Behgjet pacolli femijet

Behgjet Pacolli udhëhoqi suksesshëm fushatën lobuese për njohjet dhe faktorizimin e Kosovës si shtet në arenën ndërkombëtare, duke zhvilluar takime me më shumë se 100 presidentë, kryeministra, ose mbretër nga shtete të ndryshme të botës. Përkundër faktit që kundërfushata e shtetit serb ndaj Kosovës dhe zotit Behgjet Pacolli ishte e jashtëzakonshme, gjatë kësaj periudhe. Behgjet Isa Pacolli (i lindur më 30 gusht 1951 në Marevc, Prishtinë) është politikan dhe sipërmarrës shqiptar nga Kosova, që ka shërbyer si president i tretë i Republikës së Kosovës. Gjithashtu, ai ka qenë edhe Zëvendëskryeministër i Parë i Republikës së Kosovës ne periudhen 2011/2014 Behgjet Isa Pacolli (born 30 August 1951) is a Kosovar politician and businessman who served as the First Deputy Prime Minister of Kosovo and Minister of Foreign Affairs from 2017 to 2019 under the Ramush Haradinaj's government. Pacolli is a former President of Kosovo, and previously served as the First Deputy Prime Minister of Kosovo between 2011 and 2014 Behgjet (ISA) Pacolli. Biografia e themeluesit të fondacionit. Data, vendi i lindjes, familja: 30 gusht 1951, Marec, Prishtinë. I biri i Isës dhe Nazmijes, i dyti nga 10 fëmijët, i martuar me znj. Masha Pacolli. Prind i gjashtë fëmijëve, tri vajzave dhe tre djemve (Arbreshës, Selenës, Hanës, Isës, Diarit dhe Armanit). Edukimi fillestar: Edukimi fillor në Marec - Kosovë. I. BEHGJET PACOLLI. Presidenti i 3-të i Republikës së Kosovës Ish-Zëvendës Kryeministër dhe Ministër i Punëve të Jashtme Këto fjalë ia dedikoj të rinjve të Kosovës dhe rinisë në përgjithësi duke ju përcjellë mesazhin se në jetë qdo gjë është e mundur aty ku investohen koha, vullneti dhe shpirti. Mos humbni shpresën dhe besimin se me punë dhe përkushtim arrihet çdo.

Kujtojmë se Behgjet Pacolli këtë ditë është përfshirë në një perplasje me zyrtarët e VV'së të cilët e kanë kërcënuar me arrestim, nëse del nga shtëpia e tij pas kthimit nga Zvicra. Pacolli kishte konfirmuar se nuk erdhi direkt në Kosovë, por ndaloi në Shqipëri, pasi tha që ishte frikësuaar se mund t'i ndodhte ndonje sulm terroristik, nga institucionet e. E Behgjet Pacolli ka qenë cak i sulmeve publike pas përplasjeve që ka pasur me zyrtarët e Vetëvendosjes, të cilët kanë kërcënuar me arrestim nëse del nga shtëpia shkaku i kthimit të tij nga Zvicra, pasi sipas rregullave në Kosovë secili i kthyer duhet të qëndrojë dy javë i izoluar si pasojë e pandemisë. Pacolli kishte alarmuar se ka mundur t'i bëhet edhe sulm kur ishte. Fondacioni Behgjet Pacolli është një organizëm jo qeveritar, jo fitimprurës dhe i pavarur, fokusi i punës i së cilit është: e ardhmja e fëmijëve, nxënësve, studentëve, familjeve në nevojë, që përballen me kushte të rënda sociale dhe ekonomike

Biografia Behgjet Pacoll

Befason Behgjet Pacolli, ja çka thotë pas akuzave të Ganimete Musliut ndaj Albin Kurtit për vajzën e tij. Nga KosovariPress. March 25, 2021 . Në Lajme. 0 0. 0. 0. Shpërndarjet. 289. Shikimet. Share on Facebook Share on Twitter. Kreu i Aleancës Kosova e Re Behgjet Pacolli, ka reaguar pas akuzave të deputetes së Partisë Demokratike të Kosovës Ganimete Musliu, ndaj kryeministrit. Behgjet Isa Pacolli ist ein kosovarischer Politiker, der als Erster Stellvertretender Ministerpräsident des Kosovo und Außenminister fungiert. Er ist der Hauptaktionär der Mabetex Group, einem in der Schweiz ansässigen Bau- und Tiefbauunternehmen. Pacolli ist auch der Präsident der drittgrößten politischen Partei im Kosovo, der Neuen Kosovo-Allianz

Behgjet Isa Pacolli is a previous President of the Republic of Kosovo, and First Deputy Prime Minister in the cabinet of Hashim Thaçi in which he served unti.. Behgjet Pacolli. 1491 Artikuj. Pacolli shtron iftar në shtëpinë e tij për këshilltarin e Erdoganit, Sabri Demirin. Lajme 2 or ë. Linku i lajmit u kopjua. Zgjedhjet në Shqipëri, voton edhe Behgjet Pacolli. Lajme 4 ditë. Linku i lajmit u kopjua. Pacolli për seancën e zgjedhjes së presidentit: Nuk fjeta deri në orën 3 të natës, Osmanit ia sigurova dy vota. Lajme 5 ditë. Linku i. Behgjet Pacolli Siblings Islam Pacolli. Born - Unknown. Married - Unknown. There is not much information about the other siblings of Behgjet Pacolli. His brothers operate or partly own many of the companies owned by Behgjet all over the world. Behgjet Pacolli Spouse - Anna Oxa (Ex.), Masha Pacolli Anna Oxa . Born - April 28, 1961. Behgjet and Anna Oxa were married between 1999 and 2002.

Biografia - Fondacioni Behgjet Pacoll

KOSOVË- Policia e Kosovës, ka arrestuar personin që kërcënonte me jetë familjen e ish-ministrit të Jashtëm, Behgjet Pacolli. Lajmin e ka bërë të ditur këshilltari i Pacollit, Naim Murseli, i cili u shpreh se i arrestuari kishte kërcënuar se do të digjte fëmijët e Pacollit. Personi i arrestuar në orët e vona mbrëmë, me incialet [ Behgjet Pacolli ka qenë shënjestër e sulmeve publike pas përplasjeve që ka pasur me zyrtarët e Vetëvendosjes, të cilët kanë kërcënuar me arrestim nëse del nga shtëpia për shkak të kthimit të tij nga Zvicra, pasi sipas rregullave në Kosovë secili i kthyer duhet të qëndrojë dy javë i izoluar si pasojë e pandemisë. Pacolli kishte alarmuar se ka mundur t'i bëhet edhe.

Ballina Behgjet Pacoll

Finden Sie perfekte Stock-Fotos zum Thema Behgjet Pacolli sowie redaktionelle Newsbilder von Getty Images. Wählen Sie aus erstklassigen Inhalten zum Thema Behgjet Pacolli in höchster Qualität President Mr. Behgjet Pacolli is founder of Mabetex Group with a group of engineers with experience in the field of planning and sales of civil and industrial constructions. Right from the outset Mabetex Group strived to achieve a number of targets that only a few years later would come to be considered as the foundation of the new European managerial approach: • Quality relating not only. When Behgjet Pacolli, the Kosovo Albanian at the centre of investigations into bribery in the Kremlin, married Ana Oxo, Italy's most popular singer on September 25, no expense will be spared for what will undoubtedly be the Albanian society wedding of the decade and possibly the century. The 48-year-old construction tycoon, who is believed to be the richest Albanian in the world, has learned.

Behgjet Pacolli is on Facebook. To connect with Behgjet Pacolli, join Facebook today. Join. or. Log In. Behgjet Pacolli. Jam shumë krenar për fëmijët e mi të vegjël që në mënyra të ndryshme dëshirojnë të marrin pjesë në dhimbjen e shkaktuar nga ky tërmet. Këto ditë, fëmijët e mi kanë organizuar aksione për të mbledhur gjithçka që është e nevojshme për të prekurit. On a cool evening in early September, Kosovo construction tycoon Behgjet Pacolli threw open the doors of his walled compound to celebrate his birthday with 20,000 Facebook friends

Arrestohet personi që kërcënoi fëmijët e Behgjet Pacollit

 1. Behgjet Pacolli is on Facebook. To connect with Behgjet Pacolli, join Facebook today. Join. or. Log In. Behgjet Pacolli. Sonte bëmë një shëtitje me Armanin. U kënaqa të dëgjoja për arritjet e tij, miqtë, shkollën dhe jetën e përditshme të tij. Zoti i ruajtë fëmijët e secilit, por edhe fëmijët e mi! November 17, 2020 at 8:57 PM · Public. Recent Post by Page. Behgjet Pacolli.
 2. Behgjet Pacolli i ka vënë kapak politizimit të shërbimit diplomatik, nëpërmjet një vendimi që e ka marrë në fund të 2019-s. Ai e ka bërë konsull Festim Lushtakun, nip i Sami Lushtakut
 3. Kryetari i Partisë Aleanca Kosova e Re, Behgjet Pacolli ka bërë një deklaratë të fortë në Ilva Now, ndërsa tregon se militantët e partisë së Albin Kurtit e kanë kërcënuar me jetë. Ai theksoi se militantët e kanë kërcënuar atë duke i çuar fotografi të djalit të tij, ndërsa theksoi se kjo ka qenë hera e parë që ai ka pasur frikë nga institucionet e shtetit të.
 4. Profile von Personen mit dem Namen Behgjet Pacolli anzeigen. Tritt Facebook bei, um dich mit Behgjet Pacolli und anderen Personen, die du kennen..

Behgjet Pacolli është në Facebook. Bashkangjitu në Facebook për t'u lidhur me Behgjet Pacolli dhe të tjerët që mund t'i njihni. Facebook fuqizon shkëmbimet mes njerëzve dhe bën botën të hapur e më të.. Policia e Kosovës, ka arrestuar personin që kërcënonte me jetë familjen e ish-ministrit të Jashtëm, Behgjet Pacolli. Lajmin e ka bërë të ditur këshilltari i Pacollit, Naim Murseli, i cili u shpreh se i arrestuari kishte kërcënuar se do të digjte fëmijët e Pacollit. Personi i arrestuar në orët e vona mbrëmë, me incialet E.H, i cili kërcënoi z. Pacolli dhe fëmijët e. Behgjet Pacolli sapo ka njoftuar se është kthyer në Zvicër, te familja e tij. Sot kam udhëtuar për në Zvicër për t'u bashkuar me familjen time pasi në kufizimet aktuale në Kosovë, fëmijët e mi nuk mund të më bashkohen në shtëpinë time në Prishtinë. Shpresoj së shpejti ta kalojmë këtë pandemi dhe jeta jonë të kthehet në normalitet », ka shkruar ai pak minuta.

Behgjet Pacolli Lugano. President Mr.Behgjet Pacolli is founder of Mabetex Group with a group of engineers with experience in the field of planning and sales of civil and industrial constructions Behgjet Isa Pacolli (born 30 August 1951) is a Kosovar politician and businessman who served as the First Deputy Prime Minister of Kosovo and Minister of Foreign Affairs from 2017 to 2019 under the. Behgjet Pacolli. 526 581 pëlqime · 57 118 duke folur në lidhje me këtë. Faqja zyrtare e Presidentit të tretë të Republikës së Kosovës Behgjet Pacolli Lideri i AKR-së, Behgjet Pacolli ka reaguar pas deklaratës së deputetes së PDK-së, Ganimete Musliu drejtuar kryeministrit Albin Kurti. Musliu, duke iu referuar lidhjes së Kurtit me Norvegjinë, prej nga vjen edhe gruaja e tij, tha se fëmijët e kryeministrit nuk e flasin as gjuhën shqipe, dhe kjo sipas saj është hera e parë që [ Një person është arrestuar pasi ka kërcënuar me jetë familjarët e ish ministrit të Jashtëm Behgjet Pacolli duke i kërkuar para. Këtë lajm e bëri të ditur këshilltari i Pacollit, Naim Murseli, i cili shkruan se personi që e kërcënoi u arrestua mbrëmjen e djeshme. Sipas Murselit , autori është hequr si prokuror i Kosovës dhe ka kërcënuar Pacollin se do i rrëmbejë dhe. View the profiles of people named Behgjet Pacolli. Join Facebook to connect with Behgjet Pacolli and others you may know. Facebook gives people the power..

Behgjet Pacolli ist der Aussenminister Kosovos und der reichste Mann des Landes. Jetzt steht der schweizerisch-kosovarische ­Doppelbürger vor dem wichtigsten Deal seines Lebens Sa i kanë ngjarë djemtë Pacollit Përveç angazhimeve politike, Behgjet Pacolli sigurisht gjen kohë edhe për familjen e tij. Pacolli njihet si politikan dhe bisnesmen i suksesshëm, por tani tregon edhe anën e tij prindërore. Ai së fundi në llogarinë e tij Instagram në të cilën ka rreth 35 mijë ndjekës nuk ka hezituar të [

» Kërcënoi se do t'i digjte fëmijët Behgjet Pacollit

 1. istrit Albin Kurti. Musliu, duke iu referuar lidhjes së Kurtit me Norvegjinë, prej nga vjen edhe gruaja e tij, tha se fëmijët e.
 2. istri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, ka treguar se si ndjehen fëmijët e tij tani për të që më nuk është pjesë e Qeverisë, transmeton Klan Kosova. Kush është më i lumtur për ndryshi
 3. Behgjet Pacolli traveled to Afghanistan for one month of intensive personal work and negotiations on their behalf and has been credited with securing their release. [26] [27] It was two years later that the whole story repeated itself when the Italian citizen, Gabrielle Torsello was kidnapped in Afghanistan
 4. istri i parë shqiptar që.
 5. Cdo aktivitet nga ' behgjet pacolli ' publikohet i pari dhe ne kohe reale. Ne Dosja AL do te gjeni lajme me te fundit rreth ' behgjet pacolli '. E Diel, 21 Shkurt, 202
 6. istrit të Jashtëm, Behgjet Pacollit. Lajmi u bë i ditur nga këshilltari i Pacollit, Naim Murseli. Sipas Murselit, personi i arrestuar ka kërcënuar se do t'i djegë fëmijët e Pacollit. Sipas Murselit, personi i arrestuar mbrëmë [

Behgjet Pacolli: Kosova po kalon një krizë politike që është përsëritur pothuajse çdo 4 vjet në Kosovë që kur u pavarësuam, por këtë herë Kosova po kalon një krizë të trefishtë. Së pari, një krizë politike në lidhje me zgjedhjen e Presidentit për të arritur konsensusin midis partive politike e cila duket e vështirë dhe kështu gjithashtu gjetja e një zgjidhje për. Ndërmjetësi i operacioneve financiare është biznesmeni shqiptar, Behgjet Pacolli, njëkohësisht ish-zv.kryeministër dhe ministër i jashtëm i Kosovës. Një hulumtim i Radios Evropa e Lirë tregon se familjarët e ish-presidentit të Kazakistanit, Nursultan Nazarbaev, kanë investuar gati 785 milionë dollarë në prona luksoze, në së paku gjashtë vende, për një periudhë kohore 20. Ministri në detyrë i punëve të Jashtme të Kosovës, Behgjet Pacolli ka dhuruar sot 1 milion Euro ndihmë për zonat e prekura nga tërmeti në Shqipëri Është arrestuar nga Policia e Kosovës një person që ka kërcënuar dhe ka kërkuar para nga lideri i AKR-së, Behgjet Pacolli. Lajmin e ka bërë të ditur Naim Murseli, këshilltar i kryetarit të Aleancës Kosova e Re, Behgjet Pacolli, përmes një postimi në Facebook. Personi i arrestuar në orët e vona mbrëmë, me incialet E.H, i cili kërcënoi z. Pacolli dhe fëmijët e tij i ka.

Ish-ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, ka treguar se si ndjehen fëmijët e tij tani për të që më nuk është pjesë e Qeverisë, transmeton Klan Kosova.Kush është më i lumtur për ndryshimin e qeverisë? Fëmijët e mi, sidomos Diari. Më shumë kohë me babin thonë, ka shkruar Pacolli.Me qeverinë e re tani është Ministër i Punëve të Jashtme, Glauk Konjufca. Kryetari i Aleancës Kosova e Re, Behgjet Pacolli, është ftuar së bashku me bashkëshorten e tij në ceremoninë e inaugurimit të presidentit të ri të SHBA-së, Joe Biden, shkruan Gazeta Sinjali. Lajmin e ka bërë të ditur këshilltari i Pacollit, Naim Murseli, i cili tha se ftesën e kanë marrë nga miqtë e tyre demokratë Përvec kësja gazeta Blic merr vesh se Behgjet Pacolli para se të udëhtoj drejt aeroportit të Prishtinës do t`i nënshrtohe tedhe një kontrolli mjekësor në Zvicërr. Ndërkohë, kthimi i tij në Kosovë vjen në kohën kur pritet të formohet Qeveria e re, e ku votat e AKR-së duket të jenë përcaktuese. Gazeta Blic merr vesh se Pacolli ende nuk ka folur për kushtet që ka për të. Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka falënderuar ministrin e Jashtëm në detyrë, Behgjet Pacolli për ndihmën prej 1 milion eurove dhuruar Shqipërisë, shkruan Gazeta Metro. Rama ka shkruar në Facebook menjëherë pas publikimit të Pacollit se do të jap 1 milion euro për Shqipërinë. RROFSH e QOFSH me fëmijët, gruan, vëllezërit dhe kë të do Rrëfehet Behgjet Pacolli, tregon se si i siguroi votat për ta bërë Vjosa Osmanin presidente Në tre të natës e lajmërova Kurtin dhe Osmanin se i kemi votat për presidenten, tha Pacolli. Thursday, 29 April 2021 - 22:20 albinfo.ch. Kryetari i AKR-së, Behgjet Pacolli, ka treguar në detaje përpjekjet e tij për të siguruar votat për zgjedhjen e Vjosa Osmanit presidente. Ai tha se.

Pacolli: Kam frikë që Kurti do ta pranojë Asociacionin, është fatal për Kosovën. 28.04.2021. Facebook 0 Tweet 0. Asociacioni i Komunave me shumicë serbe kohëve të fundit po përmendet si kusht kryesor në dialogun me Serbinë në këmbim të njohjes së shtetit të Kosovës. Madje, një gjë të tillë po e përmendin edhe ndërkombëtarët. E, lidhur me këtë në një intervistë. Behgjet Isa Pacolli (born 30 August 1951) is a Kosovar politician and businessman. He was the First Deputy Prime Minister of Kosovo and Minister of Foreign Affairs from 2017 to 2019 under the Ramush Haradinaj's government. Pacolli was the President of Kosovo between February 2011 to April 2011. Pacolli was one of the signatories of 2008 Kosovo declaration of independence Herkunft. Behgjet Pacolli wurde am 30. Aug. 1951 in Marec, einem Bergdorf bei Priština als zweites von zehn Kindern einer Bauernfamilie geboren.P. wuchs ohne Wasser und Strom in ärmsten Verhältnissen auf, wie er selbst erzählte. Ausbildung. Nach seiner schulischen Ausbildung verließ P. mit 18 Jahren seine Heimat, um Arbeit in Deutschland zu finden und die Familie unterstützen zu können

Fokusi - Fondacioni Behgjet Pacoll

Behgjet Pacolli. Behgjet Isa Pacolli (born 30 August 1951) is a Kosovar politician and businessman who served as the First Deputy Prime Minister of Kosovo and Minister of Foreign Affairs from 2017 to 2019 under the Ramush Haradinaj's government. Pacolli is a former President of Kosovo, and previously served as the First Deputy Prime Minister of Kosovo between 2011 and 2014. Read more on. Template:Infobox Person Behgjet Isa Pacolli[a] (born 30 August 1951, in Marevce, Yugoslavia - present day Kosovo[b]) is a Kosovo, Swiss and Albanian citizen and businessman of Albanian origin. For the past two years, he has been involved in Kosovar politics. He is believed to be the world's richest Albanian1. 1 Early Life and Career 2 International Projects 2.1 Russia 2.2 Italy 2.3 Kazakhstan. Hier sollte eine Beschreibung angezeigt werden, diese Seite lässt dies jedoch nicht zu

Befason Behgjet Pacolli, ja çka thotë pas akuzave të

Doch Pacolli und Nassarbajew verbindet mehr. Es kann vorkommen, dass der Präsident eine Rede vor auswärtigen Gästen hält, genau in jenem Augenblick, da Behgjet Pacolli im Palast eintrifft und. Berlin, Heiko Maas empfängt Behgjet Pacolli - Einzelne Lizenz oder Bildpakete kaufen. Javascript ist ausgeschaltet! Sie müssen Javascript aktivieren damit Sie die Webseite in vollem Umfang nutzen können Δείτε τα προφίλ χρηστών με το όνομα Behgjet Pacolli. Γίνετε μέλος στο Facebook για να συνδεθείτε με τον/την Behgjet Pacolli και άλλους που μπορεί να.. Behgjet Pacolli, Pristina. 527.893 všečkov · O tem govori 32.223 oseb. Faqja zyrtare e Presidentit të tretë të Republikës së Kosovës Behgjet Pacolli

Behgjet Pacolli Vermöge

Behgjet Pacolli sagt zwischen zwei von unzähligen Zigaretten Sätze aus dem Handbuch der Mächtigen: Alle Menschen, die sich nach vorne drängen, sind schnell wieder weg. Oder: Ich warte, bis. Behgjet Pacolli merr votat e mjaftueshme për të siguruar vendin në parlament. 18/02/2021 20:03. in Kosova. Shperndaj Ne Facebook Shperndaj Ne Twitter. Aleanca Kosova e Re ka garuar në në zgjedhjet e 14 shkurtit një listë zgjedhore së bashku me Lidhjen Demokratike të Kosovës. Edhe pse kjo parti kishte 6 kandidatë për deputet, vetëm kryetari i kësaj partie, Behgjet Pacolli ka marr. behgjet pacolli. 25 Mars 2021 . Pacolli i del në krah Kurtit: Askush nuk ka të drejtë të sulmojë duke përdorur fëmijët. 25 Mars 2021 . Apeli ia zbut dënimin personit që ia kërkoi Pacollit mbi 1 milion euro kinse për ta shpëtuar nga Specialja. 14 Mars 2021 . Pacolli: E ardhmja e Kosovës është brezi i ri. 07 Mars 2021 . Zyberaj thotë se kishte plan të organizuar për vjedhjen e. Kryetari i AKR-së, Behgjet Pacolli me rastin e fillimit të vitit të ri shkollor, u ka uruar të gjithë fëmijëve dhe të rinjve një vit të suksesshëm arsimor. Ai nëpërmjet një shkrimi në Facebook ka thënë se sikurse edhe për fmijët e tjerë, edhe fëmijët e tij sot kanë filluar vitin e ri shkollor, por në shkolla publike e jo, siç thotë ai, në ato private siç preferojnë.

President of the Republic of Kosovo, 22 February - 30 March 2011. Biographical, literary and political notes Ibrahim Rugova was born on December 2, 1944 in the village named Cerrcë, in the municipality of Istog Behgjet Pacolli udhëton për në Zvicër. Aktuale May 04, 2020 - 22:02. Shpërndaje: I pari i AKR-së, Behghet Pacolli përmes një postimi në Facebook, ka treguar se sot ka udhëtuar për në Zvicër për t'iu bashkuar familjes së tij. Pacolli ka thënë se, arsyeja e cila po udhëton për në shtetin zviceran është që fëmijët e tij nuk po mund t'i bashkëngjiten atij, shkaku i. Lideri i Aleancës Kosova e Re, Behgjet Pacolli sot ka ditëlindjen.Sot me 30.08.2016 është ditëlindja e biznesmenit dhe politikanit kosovar Behgjet Pacolli, i cili i bë 65 vjeq!Kjo është biografia e Behgjet Pacollit:Behgjet Isa PacolliIsh Zëvendëskryeministër i parë i Republikës së KosovësData, vend

Behgjet Pacolli, Pristina. 527.810 kunna að meta þetta · 13.206 eru að tala um þetta. Faqja zyrtare e Presidentit të tretë të Republikës së Kosovës Behgjet Pacolli Ja deklarata e papritur e Behgjet Pacollit për Vjosa Osmanin. Lideri i AKR-së, Behgjet Pacolli ka uruar Vjosa Osmanin për zgjedhjen si presidente të Kosovës. Ai u shpreh i lumtur që ishte në gjendje të kontribuoj sot në votimin e Presidentit të Kosovës. Po ashtu, Pacolli tha se nuk është i mbushur me urr ejtje. Unë gjithmonë do të respektoj vullnetin e qytetarëve, Unë do. Behgjet Pacolli [. bɛɟɛt pat͡sˈɔɫɪ] (* 30. August 1951 in Marevce, Föderative Volksrepublik Jugoslawien) ist ein Unternehmer und Politiker aus dem Kosovo.Er war zuletzt vom 9. September 2017 bis Februar 2020 Außenminister und erster stellvertretender Premierminister des Kosovo.. Pacolli ist Gründer und langjähriger Vorsitzender der Partei Aleanca Kosova e Re, von 2011 bis 2014 war. Behgjet Pacolli jep shpërblim për Kosovën nëse fiton sonte ndaj Spanjes. March 31, 2021. Kryetari i Aleancës Kosova e Re Behgjet Pacolli ka thënë se në rast të fitores së Kosovës ndaj Spanjës do ta shpërblejë kombëtaren e Kosovës në mënyrën e tij. Pacolli theksoi se beson në përfaqësuesen e Kosovës në ndeshjen e sotme. Sonte me fillim nga ora 20:45 Kosova do të luajë.

1 milion euro për të dëmtuarit nga tërmeti, Rama

Ndërsa ministri Behgjet Pacolli tha se me dhimbje të thellë e mori lajmin dhe njoftoi se misioni diplomatik në Paris do të sigurojë të gjithë ndihmën e nevojshme për familjen në këto momente të vështira. Me dhimbje të thellë kam marrë lajmin për vdekjen e dy fëmijëve kosovar në Francë. Ngushëllimet e mia më të sinqerta për prindërit e fëmijëve, familjen dhe. Pacolli ka shkruar gjatë për këtë fakt, teksa tregon se është i nderuar dhe për të është një privilegj ky besim. Ai vijon më tej duke treguar se vlera e investimit për këtë projekt është e madhe, sipas tij investimi më i madh i një kompanie private në rajon vitet e fundit. Më poshtë postimi i Behgjet Pacollit Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka falënderuar ministrin e Jashtëm në detyrë, Behgjet Pacolli për ndihmën prej 1 milion eurove dhuruar Shqipërisë. Rama ka shkruar në Facebook menjëherë pas publikimit të Pacollit se do të jap 1 milion euro për Shqipërinë. RROFSH e QOFSH me fëmijët, gruan, vëllezërit dhe kë të do e bardha zemër [

Beghjet Pacolli - slammed in an anti-Russia campaign

Edi Rama: Rrofsh e qofsh me fëmijët, gruan, vëllezërit dhe kë të do e bardha zemër o Behgjet Pacolli. 0 shares; Prishtinë | 28 Nën 2019 | 14:55 | Nga Ekonomia Online. Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka falënderuar ministrin në detyrë të Jashtëm të Kosovës, Behgjet Pacollit për dhurimin e 1 milion eurove për dëmet e shkaktuara në Shqipëri nga tërmeti 6.4 shkallë të. Pacolli: Shteti ma pamundësoj ti shoh fëmijët e mi, andaj së bashku ikëm në Zvicërr! Kryetari i AKR-së, Behgjet Pacolli, përmes një shkrimi në facebook, ka njoftuar se ai ka udhëtuar në Zvicërr së bashku me familjen e tij.Sipas tij me kufizimet aktuale në Kosovë, ai nuk mundi ti shoh fëmijët e tij. Sot kam udhëtuar për në Zvicër për t'u bashkuar me familjen. Behgjet Pacolli premton shpërblim për futbollistët nëse Kosova fiton ndaj Spanjës. 31/03/2021; Kosova do të takohet me Spanjën në ndeshjen e dytë të Grupit B, e vlefshme për kualifikime në Kampionatin Botëror Katar 2022. Deputeti i kuvendit të Kosovës, Behgjet Pacolli, njihet si një fans i madh dhe përcjellës i rregullt i ndeshjeve të Dardanëve, shkruan Gazeta Olle. Kryetari i AKR-së, Behgjet Pacolli, ka folur për përpjekjet e tij për të siguruar votat për zgjedhjen e Vjosa Osmanit si presidente. Pacolli tha se sigurimin e votës për Osmanin nuk e ka bërë për asnjë lloj përfitimi. Ai thotë se këtë e ka bërë për Kosovën dhe krijimin e institucioneve të vendit. Unë e mora një telefonatë dhe më thanë se duhet të kthehem se në.

Pacolli uron Vitin e Ri me fëmijët e tij – LajmiBehgjet Pacolli reagon, pas deklaratës së kryeministritKosovo bojkotuje Nobela zbog Handkea | Starmo
 • CITTI PARK Flensburg.
 • Windows Server 2019 Remote Desktop Services Installation.
 • Kosten Geld abheben Sparkasse Fremdbank.
 • Mikrofasertuch.
 • Schutzkonzept Kita erarbeiten.
 • Träumen Wortfamilie.
 • Kloster Wessobrunn Führung.
 • Buddhismus Liebeskummer.
 • Pestalozzi Realschule Freiburg.
 • Lil peep running away from me.
 • NDR Livestream Gottesdienst.
 • Einwanderungsgesellschaft.
 • Kündigung wegen Schimmel durch Vermieter.
 • Judith Williams Nahrungsergänzung.
 • PJ Vergütung Österreich.
 • Alape Ausgussbecken CAD.
 • Körperliche Überanstrengung Symptome.
 • Spinnrad Lied.
 • Steyr Pichlern Fliegenfischen.
 • Migros Ferien.
 • Komik atasözleri küfürsüz.
 • IPhone Taschenrechner Sinus Grad.
 • Simon Märkle La Palma.
 • Grandiras Smogon.
 • Clearblue Ovulationstest nachfüllpack dm.
 • Diablo 2 Windows 10 Vollbild.
 • Windows 10 Desktop Symbole Farbe ändern.
 • Barbie Schuhe kaufen.
 • Roofer Video.
 • Nordwest aktuell.
 • GRUSELFILM GRUSELROMAN.
 • Douluo dalu dai weisi.
 • Kinderzimmer Deko München.
 • Proctorversuch Erklärung.
 • Ledigeneid.
 • Beschwerde ärztekammer rheinland pfalz.
 • Anonymes Impressum.
 • Sunmarin.
 • Kinder unterrichten.
 • Landtag Sachsen Anhalt Ausschüsse.
 • Einleitung schreiben Deutsch Beispiel.